Nie od dziś wiadomo, że zadowolenie z życia seksualnego ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz relacje z partnerem. W miarę jak medycyna posuwa się naprzód, pojawiają się nowe metody, które pomagają w rozwiązaniu problemów natury intymnej. Jednym z takich nowatorskich podejść jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego w terapii zaburzeń orgazmu u kobiet. Dowiedz się więcej na temat tego nowatorskiego zabiegu ginekologii estetycznej.
Zaburzenia orgazmu u kobiet – przyczyny
Anorgazmia, czyli trudności z osiągnięciem orgazmu, to problem, który dotyczy znacznej części kobiet na całym świecie. Przyczyny tego zaburzenia mogą mieć zarówno podłoże fizjologiczne, jak i psychologiczne. Do najczęstszych czynników fizjologicznych należą zmiany hormonalne (np. w okresie menopauzy), urazy poporodowe, a także skutki uboczne stosowania niektórych leków (np. antykoncepcji hormonalnej). Nie można też zapominać o wpływie chorób przewlekłych oraz operacji ginekologicznych, które mogą zaburzyć funkcjonowanie narządów płciowych.
Z psychologicznego punktu widzenia anorgazmia często wynika z problemów w relacji z partnerem, braku pewności siebie czy negatywnych doświadczeń seksualnych z przeszłości. Również przewlekły stres oraz stany lękowe mogą znacząco wpływać na zdolność do osiągania orgazmu. Dlatego tak ważne jest, aby podejść do tego problemu holistycznie, uwzględniając zarówno aspekty zdrowia fizycznego, jak i emocjonalnego.
Zabieg osoczem bogatopłytkowym na miejsca intymne
Mezoterapia miejsc intymnych osoczem bogatopłytkowym to innowacyjna procedura ginekologii estetycznej, która stanowi metodę wspomagającą leczenie zaburzeń orgazmu u kobiet. W tej terapii wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, które otrzymuje się z krwi Pacjentki. W tym celu pobiera się niewielką ilość krwi z żyły łokciowej, a następnie poddaje się ją wirowaniu, aby oddzielić osocze bogatopłytkowe od innych składników krwi.
Główny etap zabiegu polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu przygotowanego osocza w okolice intymne, a dokładnie w łechtaczkę i przedsionek pochwy (tam, gdzie znajduje się punkt G). Na skutek działania osocza bogatopłytkowego te obszary stają się lepiej ukrwione i unerwione, co prowadzi do zwiększenia ich wrażliwości na bodźce. Efektem zabiegu jest również stymulacja procesów regeneracyjnych w tkankach, co prowadzi do ich ujędrnienia i obkurczenia.
Mezoterapia miejsc intymnych osoczem bogatopłytkowym – efekty
Efektywność mezoterapii osoczem bogatopłytkowym zależy m.in. od indywidualnych predyspozycji Pacjentki. Zazwyczaj pierwsze efekty można zauważyć już po około dwóch tygodniach. W tym czasie dochodzi do biorewitalizacji tkanki, czego skutkiem jest zwiększenie wrażliwości obszarów erogennych.
Pacjentki poddające się temu zabiegowi zgłaszają często większą łatwość w osiąganiu orgazmu, zarówno łechtaczkowego, jak i pochwowego, a także wzrost libido. Wiele kobiet odczuwa też poprawę nawilżenia pochwy oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych podczas stosunków. Efekty mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat, jednak dla ich podtrzymania, zaleca się powtarzanie zabiegu z odpowiednią częstotliwością, zgodnie z zaleceniami lekarza.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Katowicach lub Łodzi.
Tekst promocyjny
Zobacz także: